Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш на одвоени средби со Олмерт и Абас


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Белата Куќа ќе одржи одвоени состаноци со израелскиот и со палестинскиот лидер Ехуд Олмерт и Махмуд Абас. Средбите се во рамките на подготовките на утрешната меѓународна Блискоисточна мировна конференција во Анаполис, Мериленд. Овој собир, според иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад, би требало да биде избегнат од арапските земји, бидејќи бил уште еден ционистички заговор.
XS
SM
MD
LG