Достапни линкови

Тирана: Запленети два тона канабис на граничниот премин Какавија


Албанската полиција запленила два тона канабис и го уапсила возачот на камионот кој се обидел да ја прокриумчари дрогата во Грција, соопштено е денеска во Тирана. Настанот се случил вчера кај граничниот премин Какавија на двесте и пеесет километри јужно од Тирана.
XS
SM
MD
LG