Достапни линкови

Вашингтон: Израелските и палестинските лидери одвоено кај Буш


Американскиот претсеадтел Џорџ Буш ке одржи одвоени средби со израелските и палестинските лидери во Белата кука како подготовка за утрешната мегунродна конференција за мир на Блискиот Исток. Тој вчера се заложи за надминување на изрелско палестинскиот конфликт. Сирија објави дека ке испрати пртетставтник на конференцијата.
XS
SM
MD
LG