Достапни линкови

Багдад: Најмалку 12 лица загинаа во денешните бомбашки напади


Најмалку дванаесет лица загинаа, а дваесеттина се повредени во денешните бомбашки напади во Багдад, соопштија ирачките власти. Едниот напад се случил во близина на министерството за здравство кадешто експлодирал автомобил бомба, а другите два во експлозии на бомби поставени покрај патот. Во нападите се ранети најмалку шест ирачки војници, и двајца цивили.
XS
SM
MD
LG