Достапни линкови

Равалпинди: Најмалку 18 лица загинале во два одвоени самоубиствени напади


Во два одвоени самоубиствени напади врз пакистанските сили во Равалпинди, загинале најмалку 18 лица, јавија агенциите. Едниот автомобил бомба удрил во автобус со војници, а другиот во контролен пункт на армијата.
XS
SM
MD
LG