Достапни линкови

Кабул: Загинале шестмина Авганистанци меѓу кои и три деца


6-мина авганистанци, меѓу кои и 3 деца, загинале во денешниот напад на бомбаш самоубиец во близина на Кабул. Цел на нападот биле италијански војници од составот на НАТО, кои граделе мост.
XS
SM
MD
LG