Достапни линкови

Измир: Уапсени девет лица осомничени за членството во Курдската работничка партија


Турската полиција во реонот на градот Измир уапсила девет лица осомничени за членство во Курдската работничка партија и за планирање бомбашки напад за новогодишната ноќ во Измир, јави телевизијата Си Ен Ен Турк. Полицијата ги уапсила овие лица по претрес на осум куќи во кои биле пронајдени експлозивни направи и оружје. Меѓу уапсените имало и една жена.
XS
SM
MD
LG