Достапни линкови

Багдад: Најмалку 13 лица загинаа при експлозија на бомба на пазар


Ирачката полиција соопшти дека најмалку тринаесет луѓе биле убиени во денешната експлозија на бомба во еден пазар во центарот на Багдад. Во експлозијата имало и шеесетина повредени, меѓу нив и неколкумина полицајци.
XS
SM
MD
LG