Достапни линкови

Москва: Западот се меша во внатрешната политика на Русија, изјави Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин го обвини Западот за мешање во внатрешната политика во Русија. За време на предизборниот собир во Москва, Путин, кој е на чело на кандидатската листа на партијата Обединета Русија, изјави дека странски влади ги спонзорираат неговите противници со цел да ја ослабат земјата.
XS
SM
MD
LG