Достапни линкови

Туркменистан: Самит на земјите од Заедницата на независни држави


Премиерите на земјите членки на Заедницата на независни држави одржуваат самит во главниот град на Туркменистан, Ашгабат. Меѓу главните теми е олеснувањето на царинскиот режим во трговијата со електрична енергија.
XS
SM
MD
LG