Достапни линкови

Москва: Можни се отстапки но нема преминување на црвената линија, вели Вук Јеремиќ


Србија е подготвена да направи отстапки во врска со идниот статус на Косово, но не може да ја премине црвената линија кога станува збор за независност, изјави српскиот шеф на дипломатијата Вук Јеремиќ по средбата во Москва со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Решението за косовскиот проблем може да биде легитимно само ако е донесено во Советот за Безбедност на Обединетите Нации, изјави Лавров.
XS
SM
MD
LG