Достапни линкови

Белград: Претседателот Бранко Црвенковски во посета на Србија


Актуелните случувања на Балканот и процесот за утврдување на статусот на Косово е главната тема на денешната посета на Србија на Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски. На средбата со српскиот претседател Борис Тадиќ ќе стане збор и за унапредување на билатерална економска соработка меѓу Македонија и Србија, Црвенковски утре ќе отпатува за Дубровник, каде ќе учествува на Регионалниот економски форум за Југоисточна Европа.
XS
SM
MD
LG