Достапни линкови

Њујорк: Иран не очекува нови санкции поради нуклеарната програма


Иранскиот амбасадор во Обединетите Нации Мохамед Казаи
изјави дека Техеран не очекува оти Советот за Безбедност наскоро ќе усвои трет пакет санкции спрема Иран поради нуклеарната програма. Иран, според Казаи соработува со Меѓународнаат Агенција за Атомска енергија за да ги разреши спорните прашања и за тоа има подршка од Кина и Русија.
XS
SM
MD
LG