Достапни линкови

Киев: 88 рудари загинаа во несреќата во рудник во Украина


Украинското министерство за вонредни состојби соопшти дека бројот на загинатите во рударската несреќа што се случи во минатиот викенд во источниот дел на земјата изнесува осумдесет и осум. Како исчезнати се водат уште дванаесет рудари. Во Украина е прогласена тридневна жалост.
XS
SM
MD
LG