Достапни линкови

Исламабад: Мушараф предложи парламентарните избори да се одржат на 8 јануари


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф предложи парламентарните избори во земјата да се одржат на 8-ми јануари, но не кажа дали претходно ќе биде укината вонредната состојба. Американскиот заменик државен секретар Џон Негропонте во саботата во Пакистан го предупреди Мушараф дека без укинување на вонредната состојба, изборите ќе немаат кредибилитет.
XS
SM
MD
LG