Достапни линкови

Багдад: Намалени нападите во Ирак, велат од американската армија


Портпарол на американската армија изјави дека нападите во Ирак се намалиле за 55 насто и оти се на најниско ниво од јануари 2006-та. Инаку, вчера во Бакуба тројца американски војници биле убиени од бомбаш самоубиец во моментот кога им давале подароци на тамошните деца.
XS
SM
MD
LG