Достапни линкови

Брисел: Министрите за надворешни работи на ЕУ ќе расправаат за Иран и Косово


Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска во Брисел ќе расправаат за можноста од воведување нов пакет санкции против Иран, како и за идниот статус на Косово. Неколкумина од министрите, пред почетокот на состанокот, го повикаа косовското раководство да се воздржи од унилатерално прогласување независност и да ги координира активностите со меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG