Достапни линкови

Техеран: Уго Чавез во посета на Иран


Претседателот на Венецуела Уго Чавез пристигна во кратка посета на Иран, заедно со уште 5-мина министри. Откако претседател на Иран е Махмуд Ахамадинеџат, ова е четврта посета на Чавез на таа земја, а двајцата лидери се едни од најострите критичари на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG