Достапни линкови

Ерусалим: Средба Ехуд Олмерт – Махмуд Абас


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт изјави денеска дека Израел ќе ја замрзне изградбата на нови населби и ќе ги урне бесправните во окупираниот Западен Брег. Олмерт денеска во Ерусалим ќе има средба со палестинскиот лидер Махмуд Абас, во рамките на подготовките за блиско-источната мировна конференција, закажана за анредната недела во Анаполис.
XS
SM
MD
LG