Достапни линкови

Брисел: Министерот за одбрана Лазар Еленовски на состанок на ЕУ во областа на одбраната


Министерот за одбрана на Република Македонија Лазар Еленовски во Брисел ќе учествува на состанокот во формат ЕУ Тројка во областа на одбраната. Состанокот се одржува во рамките на редовниот состанок на Советот за општи прашања и надворешни односи на кој присуствуваат министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ, а на кој се поканети и министрите за одбрана на Унијата.
XS
SM
MD
LG