Достапни линкови

Скопје: Македонија ја совлада Хрватска со 2:0


Македонската фудбалска репрезентација во синоќешниот натпревар на Градскиот стадион во Скопје ја совлада хрватската репрезентација со резултат 2:0. Со вчерашниот натпревар и следниот во Тел Авив-Израел на 21 ноември, македонската репрезентација ги одигрува последните два квалификациски дуели од групата Е за пласман на ЕП 2008 во Австрија и Швајцарија.
XS
SM
MD
LG