Достапни линкови

Бангладеш: Околу 2000 загинати во циклон


Околу 2000 лица го загубија животот како последица на циклонот во Бангладеш. Агенциите јавуваат дека спасувачките операции и натаму траат на јужниот брег од земјата, кој во четвртокот го погоди бура со јачина од 250 километри на час. Работата на спасувачките екипи е отежната од паднатите дрва и урнатите мостови околу земјата.
XS
SM
MD
LG