Достапни линкови

Исламабад: Американскиот пратеник Џон Негропонте на средба со Первез Мушараф


Американскиот пратеник Џон Негропонте денеска се среќава во Исламабад со пакистанскиот Претседател Первез Мушараф. Вашингтон врши притисок врз Мушараф да ја прекине вонредната состојба воведена пред две недели, да ги солободи политичките затвореници и да одржи фер и слободни избори. Негропонте вчера зборуваше со лидерката на опозицијата Беназир Буто при што побарал заедничка работа на прогресивните сили за враќање на Пакистан на демократскиот пат.
XS
SM
MD
LG