Достапни линкови

Багдад: Киднапиран новинар на ирачкиот независен сателитски ТВ Канал


Новинар на Ирачкиот независен сателитски ТВ Канал е киднапиран во централен Багдад. Мунтадхар Ал Заиди го снемало вчера. Презентер на истиот канал бил убиен минатиот месец. Комиетот за заштита на новинарите во Њујорк соопшти дека најмалку 200 новинари се убиени во Ирак од почетокот на војната во 2003 година.
XS
SM
MD
LG