Достапни линкови

Валенсија: Завршува конференцијата за климатските промени


Денеска во Валенсија завршува конференцијата за климатските промени организирана од Обединетите Нации. Делегати од 130 земји се согласија за растечкиот ризик од затоплувањето и растежот на нивото на морињата. Се изразува надеж во почеток на преговори за замена на договорот од Кјото за борба против климатските промени.
XS
SM
MD
LG