Достапни линкови

Бангладеш: Илјада лица го загубија животот од циклонот во Бангладеш


Најмалку илјада лица го загубија животот како последица на циклонот во Бангладеш. Се јавува дека спасувачките операции и натаму траат на јужниот брег кој во четвртокот беше погоден од бура со сила од 250 километри на час.
XS
SM
MD
LG