Достапни линкови

Тбилиси: Во Грузија денеска ќе биде укината вонредната состојба


Во Грузија денеска ќе биде укината вонредната состојба, воведена во минатата недела откако полицијата во Тбилиси насилно ги ратера демонстрантите кои бараа оставка од претседателот Михаел Саакашвили. За време на вонредната состојба беа забранети демонстрациите и работата на независните медиуми.
XS
SM
MD
LG