Достапни линкови

Газа: Формирано ново политичко движење со план да прерасне во партија


Палестинците основале ново политичко движење, наречено Палестински Форум, на чело со милијардерот Муниб Ал Масри. Планот е ова движење да прерасне во партија и да излезе на наредните избори. Фатах и Хамас досега беа двете клучни партии на палестинските територии, кои се во постојан конфликт.
XS
SM
MD
LG