Достапни линкови

Бангладеш: 240 лица загинаа во невремето во Бангладеш


Циклонот кој го погоди брегот на Бангладеш, досега однесе над 240 човечки животи и принуди на евакуација околу 650 илјади луѓе. Поради невремето, голем дел од регионот остана без струја и телефонски врски.
XS
SM
MD
LG