Достапни линкови

Скопје: Едно лице загина во напад на комбе на Комерцијална банка


Изутрината во близина на скопски саем било нападнато комбе на Комерцијална Банка кое превезувало пари, при што едно лице од обезбедувањето е убиено, а другите двајца се ранети. Според првичните сознанија на полицијата, неколку вооружени и маскирани лица му го попречиле патот на комбето и веднаш отвориле оган од автоматско оружје, по што ги ограбиле парите, околу 200 илјади евра, и побегнале.
XS
SM
MD
LG