Достапни линкови

Приштина: Загриженост на шефот на мисијата на ОН на Косово


Шефот на мисијата на Обединетите Нации во Косово Јоаким Рикер вчера изарзи загриженост дека под притисок на Белград србите кои живеат во покраината нема да излезат на парламентарните избори кои се одржуваат утре. 90 проценти од 2 милионаската покраина се етнички албанци.
XS
SM
MD
LG