Достапни линкови

Париз: Отежнат железничкиот сообраќај во Франција


Железничкиот сообраќај во Франција е отежнат и денеска – втор ден од штрајкот поради укинување на бенефициите за предвремено пензионирање. Францускиот Претседател Николас Саркози побара итен прекин на штрајкот и разговори со Синдикатите за реформите.
XS
SM
MD
LG