Достапни линкови

Исламабад: Опозиционите лидери на Пакистан ќе се обединат во Борба против Мушараф


Лидерите на опозицијата и бивши ривали во Пакистан Бензаир Буто и Назаф Шариф се договорија да ги обединат силите во борбата против актуелниот Претседател Первез Мушараф и побараа укинување на вонредната состојба во земјата. Мушараф најави дека до крајот на месецот ќе се откаже од функцијата шеф на генералштабот. Меѓутоа тој одби да ја укине вонредната состојба, како и барањето на опозициониот лидер Бензир Буто да замине и од политичкиот живот на Пакистан.
XS
SM
MD
LG