Достапни линкови

Исламабад: Хеликоптерски напад на пакистанската армија врз позициите на милитантите


Пакистанската армија превзела хеликоптерски напад врз позициите на милитантите на северо истокот на земјата при што биле убиени 33 про талибански бунтовнички клерици. Серијата напади бла превземена во Сват на 160 километри северо западно од Исламабад.
XS
SM
MD
LG