Достапни линкови

Исламабад: Посета на американскиот заменик државен секретар Џон Негропонте


Американскиот заменик државен секретар Џон Негропонте во текот на оваа недела ќе го посети Пакистан за да побара од претседателот Первез Мушараф да ја укине вонредната состојба и да закаже избори, соопшти Стејт Департментот. Мушараф на тертти овој месец воведе вонредна состојба и уапси голем број активсти на опозицијата предводена од поранешната премиерка Беназир Буто која сега се наоѓа во домашен притвор.
XS
SM
MD
LG