Достапни линкови

Тбилиси: Вонредната состојба во Грузија ќе биде укината в петок


Претседателот на парламентот на Грузија Нино Бурјанадзе денеска соопшти дека вонредната состојба во земјата ќе биде укината в петок. Бурјанадзе додаде дека тоа било побарано и од американскиот пратеник Метју Бриза кој прсетојува во Грузија. Претседателот Михаел Саакашвили во минатата недела воведе вонредна состојба откако полицијата насилно ги растера протестите на неговите противници во Тбилиси.
XS
SM
MD
LG