Достапни линкови

Багдад: Едно лице загинало во експлозија на бомба


Ирачката полиција соопшти дека едно лице загинало во денешната експлозија на бомба во близина на многу заштитената Зелена зона во Багдад. Во оваа зона се наоѓаат седиштата на американската амбасада и на ирачката влада. Во последниве неколку месеци, како што јавуваат агенциите, поради зголемувањето на бројот на американските сили, насилството во Багдад рапидно опаднало.
XS
SM
MD
LG