Достапни линкови

Скопје: Денеска ќе бидат пуштени во употреба обновените 29 мостови на автопатот Скопје - Велес


Денеска свечено ќе бидат пуштени во употреба обновените 29 мостови од првата фаза според проектот за реконструкција на мостовите на автопатот Скопје- Велес, поддржан од НАТО. На свеченоста по тој повод кај клучката Катланово ќе присуствуваат министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и генералот на НАТО штабот во Скопје Џон Дуранс.
XS
SM
MD
LG