Достапни линкови

Лондон: Гордон Браун ќе бара забрана за меѓународните инвестиции во иранската енергетска индустрија


Британскиот премиер Гордон Барун изјави дека ќе побара забрана на меѓународните инвестиции во иранската енергетска индустрија, како и во финансискиот сектор, се додека Техеран не се согласи да ги прекине нукеарните активности. Бараун оцени дека Иран е моментално најголемата закана за договорот за неширење на нуклеарното оружје.
XS
SM
MD
LG