Достапни линкови

Вашингтон: САД изразија загриженост од корупцијата и влошената безбедност во Авганистан


Соединетите Држави изразија загриженост од корупцијата и влошената безбедност во Авганистан. Американскиот амбасадор во Обединетите Нации Залмај Кализад изјави дека корупцијата во Авганистан е на неприфатливо ниво, додавајкид ека Вашингтон очекува конкретни реформски мерки од авганистанскиот претседател Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG