Достапни линкови

Исламабад: Беназир Буто го повика Мушараф да си поднесе оставка


Поранешната пакистанска премиерка Беназир Буто го повика претседателот Первез Мушараф да си поднесе оставка. Буто, во телефонското интервју за Скај Њуз од Лахоре, каде што е во куќен притвор, изјави дека е време Мушараф да си замине. Во меѓувреме, продолжуваат повиците од странство до властите во Пакистан да ја укинат вонредната состојба.
XS
SM
MD
LG