Достапни линкови

Лондон: Птичји грип на фарма во Англија


Британското министерство за земјоделство потврди дека на една фарма во источна Англија се појавил птичји грип. Сите птици на фармата ке бидат убиени, а воспоставени се и зони на заштита, објави министерството. Од вирусот од 2003 година загинаа околу 200 луге, а повеке милиони птии се убиени.
XS
SM
MD
LG