Достапни линкови

Ватикан: Папата Бенедикт 16 во април идната година во прва официјална посета на САД


Папата Бенедикт 16 во април наредната година ке допатува во прва посета на Соединетите држави, објави бискупската конференција во Америка. Во рамки на посетата тој ке престојува во Вашингтон и Њујорк каде ке одржи говор пред Генералното собрани на обединетите нации.
XS
SM
MD
LG