Достапни линкови

Исламабад: Беназир Буто повторно во домашен притвор


Лидерката на опозицијата и поранешна премиерка на Пакистан, Беназир Буто повторно е во домашен притвор со цел да се спречи да ги одржи за денеска најавените протести против вонредна состојба во земјата, објави нејзината Пакистанска народна партија. Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун ги повика властите во пакистан да ја укинат вонредната состојба што ја вовеведоа неодамна.
XS
SM
MD
LG