Достапни линкови

Скопје: Бензините и дизелот од денеска поскапи за 2,5 денари


Бензините и дизелот од денеска се поскапи за 2,5 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Поскапува исто така и мазутот. Одлуката за покачување на целите Регулаторната комисија за енергетика ја образложува со зголемената цена на суровата нафта на светскиот пазар и движењето на курсот на денарот во однос на доларот во изминатите 14 дена.
XS
SM
MD
LG