Достапни линкови

Скопје: Ден на ослободувањето на Скопје


Денеска се одбележува денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод делегација на Владата, преводена од премиерот Никола Груевски, ќе положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје, градоначалникот Трифун Костовски пак ќе се сретне со борците од Народноослободителната војна кои учествувале во ослободувањето на главниот град.
XS
SM
MD
LG