Достапни линкови

Техеран: За Ахмадинеџад домашните критичари на нуклеарната програма се предавници


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад домашните критичари на неговата нуклеарна програма ги нарече предавници. Според официјалните медиуми, Ахмадинеџат рекол дека ќе ги разоткрие тие кои ја притискаат владата заради нејзините нуклеарните амбиции.
XS
SM
MD
LG