Достапни линкови

Багдад: Бројот на ракетни напади и гранатирања на најниско ниво во последните 18 месеци


Американската команда во Ирак соопшти дека бројот на ракетни напади и гранатирањата е опаднат на најниско ниво во изминативе 18 месеци. Според портпаролот Џејмс Рикард, откритијата на оружјето и убиствата на екстремистите придонесле за падот. Ирачкиот премиер Нури ал Маличи пак изјави дека бројот на самоубиствените напади во Багдад е за 75 насто помал од минатогодишниот рекорд.
XS
SM
MD
LG