Достапни линкови

Анкара: Посета на палестинскиот претседател Махмуд Абас


Палестинскиот претседател Махмуд Абас ќе пристигне денеска во посета на Турција, на покана на претседалот Абдула Ѓул,
Заедно со Ѓул и со израелскиот претседател Шимон Перес, според весникот Сабах, ќе учествуваат на Анкарскиот форум, на кој што претставници на бизнис заедницата од Турција, Израел и Палестинските автономни територии ќе потпишат договор за изградба на економска зона на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG