Достапни линкови

Тексас: Ангела Меркел на ранчот на Џорџ Буш


Германскиот канцелар Ангела Меркел пристигна на имот на американскиот претседател Џорџ Буш во Тексас каде што ќе разговараат за повеќе меѓународни прашања, вклучувајќи го и идниот статус на Косово. Меркел е втор државник од Европа кој во оваа недела има третман на посебен гостин. Претходно тоа беше францускиот претседател Никола Саркози.
XS
SM
MD
LG